top of page

Досягнення нашої МЕТИ можливо через наступні кроки:

  • Створення та розширення інформаційного контенту, орієнтованого, як на батьків так і на дітей різного віку, про роль та значення сімейної медіації в процесі розлучення/розставання батьків та про участь дитини в цьому процесі.

  • Профільна та професійна підтримка колег-медіаторів в питаннях мирного врегулювання конфліктів в житті дитини та в питаннях, пов'язаних з роллю та місцем дитини в процесі медіації.

  • Розробка професійного термінологічного словника сімейного медіатора в тематиці «інтересів дитини».

  • Вивчення та імплементація нормативно-правової бази у сфері дотримання інтересів дитини в медіації.

  • Робота з медіаторами, які спеціалізуються на проведенні медіації за участю дитини, направлена на профілактику та подолання професійного та емоційного вигорання (організація та проведення інтервізій, спільних та індивідуальних зустрічей із залученням інших фахівців, за потребою).

 

Згідно з Конвенцією ООН про права дитини, діти мають право висловлювати свої погляди та побажання щодо домовленостей, які впливають на їхнє життя, за умови їхньої достатньої зрілості та бажання це робити. Багато батьків хочуть захистити своїх дітей від страждань, не залучаючи їх до процесу розлучення, але діти відчувають і розуміють більше, ніж батьки можуть собі уявити. Розмова з кимось, хто вислухає і кому вони можуть довіряти, допомагає їм почуватися краще.


Дослідження, проведені в кількох країнах, показують, що коли діти та підлітки мають можливість висловлювати свої думки та вносити пропозиції, батьки з більшою імовірністю досягають домовленостей, які добре працюють. Судове провадження – це дуже стресовий процес, і судові рішення можуть не виконуватися, якщо не всі зацікавлені сторони згодні з ними. Медіація є конфіденційною (за винятком випадків, коли дитину потрібно захистити від жорстокого поводження або заподіяння шкоди), і медіатори допомагають батькам узгодити домовленості щодо своїх дітей, не звертаючись до суду. Якщо домовленості потребують юридичного визнання, батьки можуть звернутися до суду із заявою про ухвалення судового наказу за їхньою згодою.

«Медіатори завжди повинні приділяти особливу увагу благополуччю всіх дітей у сім’ї. Вони повинні спонукати учасників зосередитись на потребах та інтересах дітей, а також на своїх власних».
(Кодекс практики Комітету сімейної медіації 2018, пар. 5.7.1.)

bottom of page