top of page

АДВОКАТ ТА МЕДІАТОР - КОНКУРЕНТИ ЧИ ПАРТНЕРИ?

Досить поширеною є думка серед адвокатів, і навіть медіаторів, що адвокат та медіатор конкуренти та необхідно приймати заходи, щоб довести клієнту перевагу саме своїх послуг для вирішення його правового конфлікту.

Але як показує вже практичний досвід все і залежить від того як адвокат та медіатор ставляться до цього питання. 

Отже, якщо адвокат та медіатор починають конкурентну боротьбу за клієнта, то як правило втратить саме клієнт, оскільки не зможе використати всі можливі способи для вирішення свого питання. Так, наприклад, якщо відбулись певні домовленості в медіації, то буває доцільніше їх оформити саме як мирову угоду з подальшим затвердженням ухвалою суду, що можливе саме за участі адвоката. 

На сьогодні, зважаючи на довготривале реформування судової системи, що значно збільшило строки розгляду справ в судах, все більше адвокатів шукають інші шляхи вирішення правових спорів своїх клієнтів, крім суду. Серед них є і медіація. 

Основні випадки, коли медіація може бути кращою альтернативою для клієнта:

• інтереси клієнта не можуть бути задоволені в рамках судового процесу ( майно оформлено на третіх осіб);

• ймовірність тривалого та безперспективного судового процесу, що призведе до втрати або незадоволення клієнта (неоднозначність судової практики в поєднанні з високопрофесійністю адвокатів обох сторін);

• необхідність вирішити правовий конфлікт клієнта, який морально чи з інших причин не готовий до судового розгляду через сильні емоційні переживання або з інших причин;

• спір необхідно вирішити в максимально короткі терміні;

• розголошення фактів може привести до втрати репутацій (сторона відома юридична особа, держслужбовець високого рангу, або відомий громадський діяч т.щ.);

• спір ставить під загрозу партнерські чи родинні стосунки;

• обмеженість коштів для тривалої судової тяганини.

Останнім часом, на консультуванні в процедурі медіації, клієнти зазначають, що адвокату відомо про його звернення до медіатора і при необхідності він готовий супроводжувати його в цій процедурі. Це додає клієнтам впевненості, адже на сьогодні вони адвокатам довіряють більше, бо медіація для них ще маловідома процедура.

Саме зараз активно формується репутація медіації та медіаторів в суспільстві, з кожним днем все більше і більше громадян дізнаються про цю процедуру, тому важливо, щоб з адвокатами, які є потужною спільнотою, у медіаторів сформувались партнерські, направлені на співробітництво робочі стосунки для найкращого вирішення проблемних питань клієнта. 

А більше про медіацію, її можливості можна дізнатися на нашому сайті.

bottom of page